Kurumsal Hediye

Kurumsal Hediye

Kurumsal Hediye

Kurumsal Hediye seçimleriniz ile kurumsal kimliğinizi güçlendirebilirsiniz. Birçok kurumsal firma için yılın belli dönemlerinden çalışanlarına, müşterilerine ve diğer muhataplarına çeşitli hediyeler vermek gelenekselleşmiş bir adet halini gelmiştir. Kurumsal hediyeler muhataplarınızı mutlu edeceği gibi şirketinizin kurumsal görünüşüne de güç kazandırır. Bu şekilde çalışma ortamında bir aile havası yaratabilirsiniz.

Kurumsal hediye seçecekleri son derece geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Konsept gereği kurumsal hediyeler diğer hediye seçeneklerinden biraz farklıdır. Bu hediyelerde kişisel detaylar arka planda olup daha çok kurumunuzun temsil edilmesi hedeflenmektedir. Peki kurumsal hediye tercihi yaparken nelere dikkat etmemiz gerek? En çok tercih edilen kurumsal hediye seçenekleri nelerdir?

Kurumsal Hediye Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kurumsal hediye kurumsal kimliğinizi yansıtmak zorundadır. Bu sebeple diğer hediye seçeneklerinden olduğu gibi kişiye özel hediyelerden kaçınmamız gerekir. Örneğin üzerinden isim yazılı ürünler kurumsal hediye olmaya çok uygun değildir. Seçeceğimiz hediyeler herkese hitap etmelidir. Bu sebeple de genel ihtiyaçların karşılanmasına yönelik ürünler olmalıdır. Örneğin hemen hemen herkesin ajandaya ihtiyacı vardır değil mi. Son derece doğru bir kurumsal hediye seçimi! Kurumsal hediye seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda paketlemedir. Hediye seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da almış olduğunuz hediyelerde kurumsal logonuzun da yer almasıdır. Mümkünsen hediyelerin uygun bir yerlerinde kurumsal logonuz mutlaka görünmelidir. Bunun yanında almış olduğunu hediyeye, iyi niyet ve temennilerinizi belirten kurumsal bir not bırakmayı da unutmayın.

En Çok Tercih Edilen Kurumsal Hediyeler

Kurumsal hediye seçenekleri oldukça fazla. Daha önce de belirttiğimiz gibi kurumsal hediyede en önemli kriter hediyenin kullanım değerinin olması. Bu noktada kaliteli ajandalar ön plana çıkıyor. Yine ofis kullanım ihtiyaçlarına yönelik bardak, french press, biblolar hediye olarak seçebilirsiniz. En çok tercih edilen hediyeler arasında yer alan bir başka hediye de şık tasarıma olan fincan setleri. Günlük kullanıma da son derece uygun olan bu hediyeler ile çalışanlarınızı mutlu edebilirsiniz.

Bu noktada tercih edebileceğiniz diğer seçenekler; Kitaplar, not defterleri, özel hazırlanmış kalemler. Çalışanlarınızın günlük işlerinde de kullanabileceği su mataraları güzel bir tercih olabilir. Yine ofis kullanımına yönelik özel olarak tasarlanmış masa takvimlerini de inceleyebilirsiniz. Bununla beraber hediye alacak çalışanlarınızın profilleri de hediye seçiminde önemli bir başka nokta. Hediye seçimi yaparken bunu da göz önüne almanız faydalı olacaktır.

Şayet daha sıcak ve daha samimi bir hediye tercih etmek istiyorsanız özel olarak hazırlanmış çikolata kutuları ve kurabiye kutularını tercih edebilirsiniz. Bunun aynında eğer hediye alacağınız kişi sayısı az ise isme özel hediyeler de tercih edebilirsiniz. Kısacası kurumsal hediye olarak tercih edebileceğiniz ürünlerin sayısı hayli fazla. Bu noktada önemli olan, kurumsal kimliğinizin ön plana çıkartılması ve sizin muhataplarınıza verdiğiniz değeri göstermektir.

Kurumsal Hediye Almak

Kurumsal hediye almak denildiğinde çoğun insanın aklına yüksek fiyatlı ürünler gelmekte. İşin aslına bakacak olursanız böyle bir durum söz konusu değil. Her türlü hediyede olduğu gibi kurumsal hediyelerde de önemli olan hediye verdiğiniz kişiye, ona değer verdiğinizi göstermek. Bu sebeple hediye almayı düşünmüş olmanız bile yeterlidir.

Kurumsal bir hediye de olmazsa olmazların başından ürün kalitesi gelir. Alacağınız hediye sizin kurumsal kimliğinizi temsil ediyor. Almış olduğunuz bir hediyenin kısa bir süre sonra bozulması çok da istenen bir durum olmaz. Bu sebeple tercih ederken kaliteli ve dayanıklı ürünler arasında yüksek malzeme kaliteli ürünleri tercih etmeliyiz.

Yukarı Çık